HAKKIMIZDA

“Hepimiz yıldız tozuyuz.”

– Carl Sagan

Mekatronik fiziksel olarak mekanik ve elektronik ; soyut olarak da kontrol ve yazılım alanlarından oluşur. Burada mekanik ve elektronik genel olarak topraktan elde edilir. İnsan ve hayat da aynı şekilde toprağa bağımlı ve dolaylı olarak toprağa dönüşen bir döngüdedir.. topraktan elde edilen mekanik ve elektronik komponentlerle beraber fikirlerimizi ve hayallerimizi hayata geçirme isteği ile başladık bu yola. Gerçekten belki de insanın doğada üretebildiği tek şey sevgidir. İşte bizim için mekatronik mekanik + elektronik + yazılım + kontrol + sevgidir.

Misyonumuz

Teknoloji çok kısa bir sürede katlanarak gelişmekte olsa da genel olarak ekonomi tabanlı bir düzensizlik içerisinde ilerlemektedir. Birinin uçabilmesi mümkün ve hatta bir bilet kadar yakın. Bazılarımızın yürüyebilmesi veya konuşabilmesi basit , otomatik ve ücretsiz. Ancak uçmanın , tüm dijital dünyaya bir tıklama ile ulaşmanın bu kadar ucuz ve mümkün olduğu günümüz teknolojisinde bir eksik var. Daha herkes konuşamıyor. Herkes hareket edemiyor. Teknoloji hızlı ama hedefsiz ilerlerken ulaşabileceği kişiler ve durumlara karşı ilkel. İşte biz bu zamanda bu teknik gelişmeler doğrultusunda bu noktaya öncelik verecek bir girişimiz. Bir gün herkes bireysel olarak kullanacağı araçlarla uçabilir ; gezegenler arasında evrende dolaşabilir. Birilerinin uçabilmesini sağlayabilecek ama şu an günümüzde daha telefon ve bilgisayarların kullanımının fiziksel aktiviteye bağımlı olan bir durumda engel bireyde değil teknolojinin kendisindedir. İşte biz teknolojinin bu engellerini kaldırmayı hedefliyoruz. Biz teknolojiyi hiç hareket edemeyen birini ayağa kaldırıp yürütebilecek ve hatta tarihte en hızlı koşan atletten daha hızlı koşabilmesini sağlayacak duruma getirmenin hayalini kuruyor ve çalışmalarını yapıyoruz. Bunun ve daha birçok şeyin mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Ama sıra ile önce hiç konuşamayan bireylerin konuşabilmesini ,

Sonra etraflarını kontrol edebilmelerini,

Ayağa kalkabilmelerini

Yürüyebilmelerini

Koşabilmelerini sağlayacak teknolojiler geliştirmeye çalışacağız. Şu an Apollon Gözlük ile ilk adımı tamamlamış olmanın mutluluğu içerisindeyiz ve durmadan çalışacağız.

Bu konuda iyi niyetle çalışan her birey ve her kurum ; biz Toprak Mekatronik olarak tüm bilgi birikim ve varlığımızla her türlü konuya destek vermeye her zaman hazırız.

Toprak Mekatronik

E-Posta Bültenimize Kaydolun

Akarca Grafik ve Web Tasarım Tarafından Gelişitirilmiştir.